Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΜΗΝΥΜΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑΣ - ΑΓΙΑΣΜΟΣ

ΜΗΝΥΜΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑΣ - ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Αγαπητοί γονείς αγαπητά μας παιδιά ,

Η Διευθύντρια κ. Μούσιου Άννα και ο σύλλογος καθηγητών του Γενικού Λυκείου Αξού σας καλωσορίζουν στο σχολείο μας .

Λόγω των πρωτοφανών γεγονότων που ζούμε όλοι μας και που μοιραία επηρεάζουν την εκπαιδευτική διαδικασία παρακαλώ να σεβαστούμε τους εαυτούς μας και τους γύρω μας και να τηρούμε όλα τα μέτρα υγιεινής και ασφάλειας που προτείνουν οι ειδικοί . Από όλη όμως αυτή την κατάσταση θα βγούμε όλοι νικητές με υπομονή και συνεργασία .

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Σας ενημερώνουμε πως ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας Σχολικής χρονιάς θα γίνει την

Δευτέρα 14-9-2020 στις 10:30

Υπενθυμίζουμε πως η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική για όλους.

Μετά τον αγιασμό θα γίνει η διανομή των βιβλίων σε κάθε τάξη. Κάθε μαθητής πρέπει να έχει μαζί του δικιά του τσάντα για να παραλάβει τα βιβλία του.

Οι μαθητές που θα έρθουν με λεωφορείο του ΚΤΕΛ πρέπει να είναι στη στάση στις 9:30 ενώ όσα έλθουν με αστικό πρέπει να είναι στη στάση στις 10:15.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους!